• Przewodnik po karierze w medycynie
    z nami poznasz więcej

O nas

 

Witamy serdecznie w naszym serwisie poświęconym tematyce zdrowotnej. Na stronie, którą oddajemy do dyspozycji naszych Czytelników, chcemy informować o nowoczesnych formach leczenia, diagnostyce chorób oraz ich profilaktyce. Będziemy poruszać zagadnienia związane ze zdrowiem takie jak aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie czy zdrowe zęby.

 

 

Każda kobieta, która chce być piękna powinna stale używać dostępnych kosmetyków do pielęgnacji skóry i ciała. Warto również często serwować sobie wizyty w gabinetach kosmetycznych. Dlaczego? Przede wszystkim profesjonalni specjaliści pomogą nam polepszyć wygląd naszej skóry, a także polepszą nasze samopoczucie.

 

 

Zabiegi, które warto wykonać w gabinecie kosmetycznym można podzielić na trzy grupy: zabiegi oczyszczające, nawilżające i odżywcze.

 

 

1. Oxybrazja – peeling wodnotlenowy czyli zabieg, który polega na intensywnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Martwy naskórek jest złuszczany przy pomocy sprężonego tlenu z rozdrobnionymi kropelkami soli fizjologicznej. Co ważne taka mieszanke nie podrażnia skóry. Oxybrazja jest polecana jest osobom o skórze naczynkowej i szczególnie wrażliwej.

 

 

2. Mikrodermabrazja rodzaj mikropeelingu, który polega na ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu. Głębokość peelingu, a także ilość naskórka przeznaczonego do zrogowacenia są poddawane indywidualnej ocenie kosmetyczki w zależności od rodzaju skóry. Zabieg jest bardzo bezpieczny ponieważ naskórek złuszcza się stopniowo i tylko w zewnętrznej warstwie. Przeprowadza się dwa rodzaje zabiegów:

 

- mikrodermabrazję diamentową - wykonywaną za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu,

- oraz mikrodermabrazję korundową, gdzie złuszczanie następuję przy pomocy sterylnych kryształów korundu.

 

 

 

 

3. Peeling kawitacyjny – zabieg, który usuwa martwe komórki naskórka, wygładza zmarszczki, usuwa pryszcze oraz oczyszcza skórę. Dzięki niemu poprawia się metabolizm skóry. Peeling kawitacyjny polecany jest zwłaszcza osobom z trądzikiem. Aparat, który wytwarza fale ultradźwiękowe i zakończony jest szpatułką przesuwa się po zwilżonej twarzy. W ten sposób na skórę działają fale ultradźwiękowe.

 

 

4. Mezoterapia bezigłowa – do zabiegu służy specjalne urządzenie, które wykorzystuje elektropolację pod wpływem określonych impulsów elektrycznych w błony komórkowe i w warstwę rogową skóry, w ten sposób wprowadzane są aktywne preparaty bez użycia igieł.

 

 

 

5. Mezoterapia tlenowa – nowoczesna metoda natleniania skóry z zewnątrz oraz wprowadzania substancji aktywnych przy użyciu wysoko sprężonego tlenu w głąb skóry. To zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Metoda ta wykorzystuje pistolet ciśnieniowy, który za pomocą tlenu wprowadza substancje aktywne do głębokich warstw skóry. Dochodzi w ten sposób do regeneracji komórek, a cera staje się delikatniejsza, gładsza i bez zmarszczek.

 

 

6. Mezoterapia mikroigłowa – polega na wykonaniu specjalnym rolerem mikronakłuć skóry. Jest to zabieg trochę bolesny i inwazyjny, ale bardzo skuteczny. Ma na celu pobudzenie i zregenerowanie włókien kolagenu i elastyny.

 

 

 

7. Mezoterapia igłowa – to bezpośrednie wstrzykiwanie odpowiednio dobranego zestawu substancji aktywnych przy użyciu strzykawki o cieniutkiej igle w głębokie warstwy skóry. Można zastosować znieczulenie. Po zabiegu masuje się twarz, co pozwala równomiernie wchłonąć się wprowadzonym substancjom.Taki zabieg oferowany jest między innymi w tej klinice medycyny estetycznej - https://www.venus-beauty.com.pl. Wszystko po to by zadbać o likwidację zmarszczek i poprawić elastyczność skóry.

 

 

8. Biolifting - przy pomocy sond emitujących mikroprądy przeprowadza się bezoperacyjny lifting. Poprawia elastyczność skóry, wygładza zmarszczki, zwęża pory, aktywuje komórki, modeluje owal twarzy, likwiduje cienie i worki pod oczami, podnosi kąciki ust, usuwa podwójny podbródek.

 

 

 

9. Fale radiowe – czyli tak zwany lifting bez skalpela. Polega na objętościowym podgrzewaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej co powoduje podciągnięcie wiotczejącej skóry oraz odmłodzenie jej struktury. Efekty są widoczne przez lata.

Tagged Under

Odkrycia medycyny